sobota, 1 sierpnia 2015

Lakier Starry Sky od Born Pretty, nr 01 :)

Hej :)

Dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie lakieru peel off, który dostałam do recenzji ze sklepu Born Pretty. Moja opinia jest jak zawsze niezależna.

Hey :)

Today's review will be about a peel off nail polish I got from Born Pretty Store. My opinion is independent just like always. 


Lakier ten możecie znaleźć w ofercie sklepu tutaj. W chwili obecnej jest dosyć kosztowny. Bardzo mnie zainteresował ze względu na brak typowego, nieprzyjemnego zapachu i możliwość usunięcia go bez użycia zmywacza; oczywiście ciekawiło mnie też wykończenie, które przywodziło mi na myśl np. niektóre Dance Legendy.

You may find this nail polish in the shop's offer here. It's expensive at the present time. I became interested in this one because it lacks the typical, unpleasant nail polish smell and because you may remove it without use of a nail lacquer remover. Of course I was also interested in its finish that brought f. ex. some Dance Legends to my mind.

Jest zrobiony na bazie wody. Choć nie znalazłam składu - a chciałabym wiedzieć, co siedzi w środku! - to miałam do czynienia z takim typem lakieru i na pewno jest na jej bazie. Zapach jest, ale dopiero gdy paznokcie lub pędzelek znajdą się w pobliżu nosa; jest nikły, słabo wyczuwalny, coś a'la mokra farba do sufitu.

It's made on water basis. I didn't find its igredients - and I did want to know what's inside of it! - but I'd had an experience with water based nail polish before and it's definitely on water basis here. The scent exists, but when you put your nose near the brush or painted nails. It's weak and it smells similar to wet paint you use to paint ceiling.

Jest to multichrom z drobinkami. Nr 1 to głównie granat z dodatkiem fioletu. Nałożyłam ten lakier - 3 warstwy - na nagie paznokcie, bez bazy ani czarnego koloru bazowego, bo skoro produkt ma być bardziej ekologiczny, to chciałam sprawdzić, jak będzie sprawował się bez typowo lakierowych dodatków. Wy możecie jednak nałożyć go na bezbarwną bazę i czarny lakier, ale wówczas może być problem z usunięciem go jak naklejki ;)

It's a multichrome with particles. Nr 1 is mainly dark blue with addition of purple. I put this nail polish on naked nails - 3 coats - neither base coat nor black base coat: because this nail polish is more 'eco', I wanted to try how it was going to work without typical polish additions. You may use it on a clear base polish plus black but there can be a problem with peeling off ;)

Lakier schnie długo, ok. 50 minut. Po wyschnięciu okazało się, że całkiem dobrze trzymał się na czubkach. Lakiery wodne mają natomiast to do siebie, że lubią się odklejać pod wpływem ciepłej wody (piszę o samym lakierze bez bazy i top coatu, gdyż nie używałam jeszcze wodnych z bazą i ochronnym topem). Tak że po wzięciu prysznica lakier zaczął odchodzić na czubkach i musiałam go usunąć z dwóch paznokci ;) Kilka pozostałych też było lekko poodklejanych, ale miałam wrażenie, że po tym, jak temperatura ciała po kąpieli zaczęła spadać, na nowo zaczęły trochę przylegać do płytki.

The nail polish dries for a long time, about 50 minutes. After drying it lasted well on my tips. Water nail polishes like to unstick when they are kept in warm water for a few minutes (I'm writing about these nail polishes itself, I haven't used them with a base coat and protective topper yet). When I took a shower, this nail polish started to unstick from tips and I had to peel off two of my painted nails. A few other ones were slightly unstuck too but as the body temperature after taking a shower became lower, I had an impression that they started to stick to nail tips again a bit.

Na zewnątrz:

The nr 1, outside:
w słońcu:

in the sun:
 wewnątrz:

inside:
Jak stempluje?

This is how it stamps:

Na pewno jest oszczędność na zmywaczu, bo go wcale nie potrzeba - dodatkową zaletą jest fakt, że nie wdychacie jego oparów. Jeśli nie bierzecie dłuższych kąpieli lub prysznica, jest szansa, że przetrwa, ale zmywać gary radziłabym w jego przypadku raczej w rękawiczkach ;) Do tej pory miałam 3 lakiery peel off: bazę Miss Sporty, lakier Suncoat i ten z dzisiejszej recenzji. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że ten od Born Pretty usuwa się najlepiej, za jednym pociągnięciem, zresztą same zobaczcie. Schodzi w całości:

You save money because you don't need a remover; an additional advantage is not breathing removers' fumes. If you don't have long baths or showers, there's a chance it will last but I'd recommend washing dishes in kitchen with gloves ;) I've had three peel off nail polishes so far: base coat by Miss Sporty, Suncoat nail polish and this one from today's review and I can say that Born Pretty is the best when it comes to peeling off. It removes with one move, just have a look, it peels off in one piece:
Faktycznie kojarzy się z rozgwieżdżonym niebem. Gdy lakier jest mokry, bardzo błyszczy, a gdy wyschnie, zaczyna być delikatnie chropowaty przez drobinki właśnie. Wykończenie mi się nawet podoba. A wam? Ogólnie jestem bardzo na tak za lakierami na bazie wody, bo mają mniej szkodliwe składy, ale mam nadzieję, że jeszcze się trochę dopracuje ich trwałość.

It really brings the starry sky to my mind. When this nail polish is wet, it shines a lot and when it's dry, it becomes slightly rough because of the particles. I quite like the finish. And you? All in all I'm very for water based nail polishes as they are less harmful but I hope they will last for a longer time soon.

Jeśli chciałybyście go zakupić - Born Pretty ma również w ofercie inne lakiery wodne, znajdziecie je tu - skorzystajcie z mojego kodu rabatowego CGBQ10, da wam 10% zniżki na artykuły, które nie są już cenowo obniżone - brakuje jeszcze kilku użyć, by Born Pretty zafundowało wam rozdanie. Wysyłka nierejestrowana na cały świat jest darmowa :)

If you like to buy it - Born Pretty has other water based nail polishes in their offer, you'll find them here -please use my discount code CGBQ10, it will give you 10% lower price for already not discounted items. A few usages and Born Pretty is going to prepare a giveaway for my readers. The worldwide not registered shipping is for free :)

57 komentarzy:

 1. Muszę przetestować te lakiery, wydają się dobrym pomysłem na wyjazdy (tzn. wyjazdy np. w góry bo morza pewnie nie przetrwają;p), bo gdy odpryśnie możemy zerwać go bez zmywacza i na nowo pomalować bez "zasmradzania" całego miejsca zamieszkania. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i przetrwałyby morze :D bo zauważyłam, że zaczynały się odklejać przy dłuższych kąpielach w ciepłej wodzie, gdy np myłam ręce w zimnej, to nie. Tak więc może Bałtyk wchodziłby w grę :D

   Usuń
 2. I like the colour of this polish, but I don't think water based polishes are for me, when I hear that they peel off quickly - I like to take long showers haha ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. 50 minutes - LOL no way, I don't think water based polishes ever will be for me ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I saw some drying fasteners to these water based polishes ;)

   Usuń
 4. chyba bym zwariowała jakbym 50 min czekać miała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż tak? ;) Widziałam przyspieszacze wysuszania do tego typu lakierów, ale nie mam takiego.

   Usuń
  2. kup sobie z 4 pór roku wysuszacz:)

   Usuń
  3. Mam na myśli specjalny do tych wodnych lakierów ;)

   Usuń
 5. Efekt mega, nawet te 50 minut mnie nie odstrasza, fajna sprawa :D

  OdpowiedzUsuń
 6. faktycznie przypomina DL :) ale czas schnięcia to kosmos. PS. dobry pomysł z nowym układem posta (pl-eng) ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starry Sky, to zgodnie z nazwą efekty z kosmosu ;) Mniej przewijania będzie przy nowym układzie, ale jeszcze mam sporo już napisanych postów ze starym.

   Usuń
 7. I loved this shade too)) It's sooo pretty!)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda bardzo ładnie, do tego nie śmierdzi :) Mam nadzieję, że niedługo trwałość takich lakierów będzie lepsza, bo podoba mi się idea :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idea jest świetna, no i zawsze to jakieś rozwiązanie dla silniejszych uczuleniowców ;)

   Usuń
 9. świetna sprawa ;)! ładny kolorek

  OdpowiedzUsuń
 10. Na paznokciach wygląda fajnie, ale to nie dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Podoba się i mnie!!!! miąłam go zamówić ale trochę drogi więc wzięłam inny... top ale tez jak niebo :D niebawem pokażę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niesamowicie podoba mi się jego kolor i przyznaję bez bicia tego typu lakieru jeszcze nie miałam, ale ze względu na długi czas schnięcia i małą odpornosc na wodę, raczej nie kupię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można użyć topu przyspieszającego wysychanie.

   Usuń
 13. What a lovely colour! I don't know if I'd be able to deal with that drying time, though :)
  Amy xx

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknie się prezentuje! Ten kolor to istne cudo! ;-) Jestem pod wrażeniem jak fajnie schodzi ten lakier! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Schodzi rewelacyjnie, w jednym kawałku - i to zszedł w ten sposób z wszystkich paznokci!

   Usuń
 15. Czego to oni nie wymyślą :D no ciekawe, nie powiem! Chociaż ja chyba wolę smrodek i zmywanie zmywaczem - te wodne wydają się być zupełnie niepraktyczne, chyba że na jednonocne imprezy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One są dobrym rozwiązaniem dla ludzi w stylu eko, 'slow life', alergików, albo dla innych, ale z przyspieszającym wysychanie topem.

   Usuń
 16. Kolor ładny, ale nie skusiłabym się na lakier, który po kąpieli mi odpadnie

  OdpowiedzUsuń
 17. I bought one of the greens, n. 3, and I can't wait to try it! But I'm afraid I will use a top coat over it, I'm not sure I can wait 50 minutes before it dries. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. You'd better use it if you're in hurry while painting :)

   Usuń
 18. The drying time alone would stop me from buying this polish. The keeping out of water doesn't help either. But it looks nice :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I saw drying fasteners to these peel offs, by the way ;)

   Usuń
 19. Wow, that drying time!!!
  It's a nice color and it's a good thing you get rid of the smell :)

  OdpowiedzUsuń
 20. o mamo, 50 minut na schniecie??? i prysznica nie mozna wziac?? hmmm... piekny kolor ale chyba nie bede kupowac...

  OdpowiedzUsuń
 21. Hmm, ciekawe... Znam bazę peel off (mimo że wolę ją stosować na skórki niż pod lakier), ale z kolorowym lakierem o takich właściwościach się nie spotkałam, muszę koniecznie wypróbować :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Przepiękny kolor, ale u mnie pewnie by nawet godziny nie wytrzymał, za długo się w wodzie moczę ;D

  OdpowiedzUsuń
 23. Hi dear Aneta! The nail polish is really pretty! Unfortunately this kind of formulations have a lot of limitations. Thanks for the detailed review! Kisses.
  Marghe

  OdpowiedzUsuń
 24. It's a really pretty colour and does have the DL look about it! I guess 50 minutes is quite long, but if you've got the time, it does look worth it :-D

  OdpowiedzUsuń
 25. looks great *.*
  i have few water based polishes, but i can't recall if they dry so long :/

  OdpowiedzUsuń
 26. I bought one of these and didn't notice they were peel-off LOL!

  OdpowiedzUsuń